W naszej ofercie testów wspierających diagnostykę SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo zarówno te bazujące na wykrywaniu antygenów wirusowych (testy immunofluroscencyjne jak i immunochromatograficzne), jak i testy serologiczne


Testy wykrywające antygeny wirusów pozwalają w ciągu 10 - 15 minut potwierdzić obecność antygenów wirusowych. Są one łatwe do wykonania, znajdują praktyczne zastosowanie również w podstawowej opiece zdrowotnej, oraz gabinetach lekarzy rodzinnych. Są one jednak skuteczne w ciągu pierwszych 5 dni od wystąpienia objawów.


Testy serologiczne wybiera się w sytuacji gdy minął już pewien czas od wystąpienia pierwszych objawów choroby. W miarę trwania choroby na skutek działania mechanizmów immunologicznych spada liczba cząstek wirusa dostępnych w materiale klinicznym i maleje przydatność testów opartych na identyfikacji antygenów. Podstawą rozpoznania jest stwierdzenie obecności przeciwciał klasy IgM, jednak nie wcześniej niż po 8–10 dniach od wystąpienia pierwszych objawów choroby, lub też potwierdzenie serokonwersji — wykazanie co najmniej 4-krotnego przyrostu miana przeciwciał klasy IgG i/lub IgM w dwóch kolejnych próbach krwi pobranych w okresie ostrym, a następnie po 7–10 dniach w okresie rekonwalescencji.

Wybierz interesujący Cię produkt