Testy SARS-CoV-antygenowe
złoto koloidalneAntygenowy zestaw 

testowy SARS-CoV-2  Immunochromatograficzny  Złoto Koloidalne  

  • 15-20 minutowe testy
  • wysoka średnia czułość i swoistość odczynnika - wyniosła odpowiednio 92% i 99,26%
  • nie wymaga lodówki - przechowywać w temp. 4–30ºC

Produkt składa się z kart testowych, instrukcji obsługi, roztworu do przetwarzania próbki. W każdym opakowaniu karty testowej znajduje się karta do wykrywania antygenu SARS-CoV-2 oraz jedno opakowanie środka osuszającego.

Karta testowa składa się ze złotej podkładki (złoto koloidalne) (z osadzonym przeciwciałem monoklonalnym białka N SARS-CoV-2 znakowanym złotem koloidalnym), obszaru próbki, membrany nitrocelulozowej (obszar testowy (T) pokryty jest przeciwciałem monoklonalnym białka N SARS-CoV-2; obszar kontroli jakości (C) pokryty jest kozim przeciwciałem anty-mysim), papieru absorbującego oraz sztywnej karty hydrofobicznej. 

Karta testowa oparta jest na technologii immunoanalizy i reakcji antygen-przeciwciało. Karta testowa zawiera przeciwciało monoklonalne białka N SARS-CoV-2 znakowane złotem koloidalnym, które zostało osadzone na podkładce koniugatowej, odpowiednio dobrane przeciwciało monoklonalne białka N SARS-CoV-2 unieruchomione w obszarze testowym (T) oraz odpowiadające przeciwciała w obszarze kontroli jakości (C). Podczas badania, białko N znajdujące się w próbce wiąże się z przeciwciałem monoklonalnym białka N SARS-CoV-2 znakowanym złotem koloidalnym, które jest osadzone na podkładce koniugatowej. Koniugaty migrują w górę w wyniku efektu kapilarnego oraz zostają następnie wychwytywane przez przeciwciała monoklonalne białka N unieruchomione w obszarze testowym (T). Im większa zawartość białka N w próbce, tym więcej koniugatów zostaje wychwyconych oraz kolor w
obszarze testowym jest ciemniejszy. W przypadku braku wirusa w próbce lub jeśli zawartość wirusa jest niższa, niż granica wykrywalności, w obszarze testowym (T) nie nastąpi zmiana koloru. Niezależnie od obecności lub braku wirusa w próbce, w obszarze kontroli jakości (C) pojawi się purpurowy pasek. Purpurowy pasek w obszarze kontroli jakości (C) stanowi kryterium oceny pod kątem odpowiedniej ilości
próbki oraz prawidłowości procedury chromatograficznej.

Do badań pobrano 210 próbek klinicznych, z czego 75 o wyniku dodatnim oraz 135 o wyniku ujemnym – wyniki na podstawie badań metodą kwasu nukleinowego (PCR). Na podstawie pobranych próbek, zestaw szybkich testów na antygeny SARS-CoV-2 porównano z metodą kwasu nukleinowego (PCR). Wyniki przedstawiono w powyższej tabeli.